יום חמישי, 21 בינואר 2010

"העסקת עובדים זרים בישראל פוגעת בראש ובראשונה בשכבות החלשות"המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום התייחס לסוגיית העובדים הזרים בישראל ואמר : "צריך להגיד את האמת ולא רק מה שרוצים ונוח לשמוע. הראשונים שנפגעים מהעסקתם של העובדים הזרים הם השכבות החלשות, ערביי ישראל והעובדים הפלסטינים. מי שמנצל עובדה זאת הם המעסיקים שמעסיקים את העובדים הזרים ללא זכויות סוציאליות וללא משכורת ראויה.השר שלום התייחס בכנס יפו לעתיד היחסים בין ישראלים לערבים, ולדו הקיום בניהם. המשנה לראש הממשלה סילבן שלום: "הטיפול בפריפריה צריך להיות ללא קשר ליהודי או לא יהודי. צריך לאפשר לכל אדם באשר הוא שוויון הזדמנויות. על מנת שזה יקרה יש לעשות שינוי בסדרי העדיפויות. כדי להוביל לצמצום פערים אנו חייבים לעשות שני דברים: שינוי אמיתי בסדרי עדיפויות והשקעה בחינוך. לא הכול במדינת ישראל זה חוץ וביטחון. יש נושאי פנים כמו נגב גליל, חינוך, בריאות ורווחה שיש להקצות למענם את התקציב הראוי.


אין ספק שמדינת ישראל מתמודדת עם איומים ביטחוניים אך כמי שהיה שר אוצר אני אומר לכם אפשר וצריך לעשות יותר בנושאי פנים.


אני מאמין בנוסחה אחת. צמצום פערים בהשכלה = צמצום פערים בהכנסה = צמצום פערים חברתיים. תמיד עסקתי בחינוך ובקידום החינוך. הובלתי את החוק לפתיחת שערי האוניברסיטאות ללא קשר לציון הבגרות והפסיכומטרי, יוזמה שהובילה לפתיחת המכללות. יזמתי וחוקקתי את חוק זכויות התלמיד, חוק זכויות הסטודנט, חוק זכויות המורה וחוק הפיקוח על המכונים הפסיכומטריים.


גם היום כשר לפיתוח הנגב והגליל אני מקדם פרויקטים לצמצום פערים בחינוך. רק לפני מספר ימים אישר המל"ג את הקמתו של בית הספר לרפואה בצפת. אחרי חמש שנים שבהם הנושא היה תקוע הצלחנו לגייס את האוצר וכל הגורמים הרלוונטיים על מנת להביא להקמתו של בית הספר. הקמת בית הספר תאפשר לעוד 70 סטודנטים ללמוד רפואה, יצור עוד כ-500 מקומות עבודה, יגדיל את הסגל האקדמי מהגליל, ישדרג את בתי החולים באזור ויחולל מהפיכה אמיתית בגליל.


המשרד לפיתוח הנגב והגליל מוביל פרויקטים רבים שמטרתם להביא לשינוי אמיתי לתושבי הפריפריה, לא משנה אם הם יהודים או ערבים. כיתות חכמות, מרכזי צעירים, כפרי סטודנטים, הכשרות מקצועיות, שדרוג אזורי תעשייה ועוד פרויקטים רבים יסייעו בהבאת השינוי.


אני מאמין מאוד בדו קיום, בשילוב בין יהודים וערבים. דו הקיום אפשרי אם רק נדע שעם כל הכבוד לנושאי חוץ וביטחון, נושאי הפנים חשובים לא פחות. כשנדע לעשות את השינוי הזה בסדרי העדיפויות זו תהיה מהפיכה אמיתית".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

סה"כ צפיות בדף