יום שלישי, 15 בדצמבר 2009

כנס ישראל לצעירים 2009


אוכלוסיית הצעירים בני 18-35 נמצאים בצומת דרכים חשוב ומכריע בחייהם . בצומת זה הם צריכים לקבל החלטות קרדינאליות על עתידם - להתמקד בהשגת השכלה, דאגה לתעסוקה, דיור, משכנתא, נישואים, הקמת משפחה ועוד. בדרכם להגשמת יעדים אלה הם נתקלים בקשיים ומכשולים .

הגיע העת להציב את נושא זכויות הצעירים על סדר היום הציבורי ולתת לו מענה מערכתי, לאומי ראוי.
'כנס ישראל לצעירים' המתקיים זו השנה השנייה יערך השנה בבירת הנגב באר שבע, מטרתו להעביר מסר ברור כי לצעירים בישראל יש מקום מרכזי ומשפיע על סדר היום הלאומי והחברתי.


הצעירים במדינת ישראל הם המשאב האנושי החשוב ביותר לעתידה של ישראל. הדור צעיר שהוא מדהים, ובעל מערכת ערכים ומוסר עמוקה, נתקל בקשיים רבים במציאת מקום ראוי בחברה הישראלית. חובתנו לדאוג כי הנכס האנושי שנמצא כאן, הפוטנציאל האדיר, ימצא את מקומו כאן ולא ינטוש למדינות אחרות. עתיד המדינה תלוי לא רק בחוזקה הביטחוני אלא גם בחוזקה האנושי.

יש להחזיר את הצעירים למרכז סדר היום הציבורי. רק כך, נאפשר את החזרת אמון הדור הצעיר. רק כך נוכל לחדש את הקשר בין הציבור לנבחריו, בין המדינה לאזרחיה.

כמשנה לראש הממשלה אני פוגש את הצעירים מקרוב ורואה עד כמה הם חדורי מוטיבציה ורצון להשפיע. ישנה נהירה, רצון והתגייסות מדהימה של צעירים מכל הארץ, להיות חלק מהמפעל הציוני וליישב את הנגב והגליל.

צעירים רבים שותפים לחזון התיישבות זה ומוכנים לעשות רבות כדי להביא למימושו. נפגשתי עם צעירים רבים שהביעו נכונות לבוא לפריפריה אך הם זקוקים לעזרתנו. לא מספיק לגרום לחדשים להגיע. צריך לאפשר להם גם לאלו שחיים במקום, לחיות את חייהם ולהתפתח .

כשר לפיתוח הנגב והגליל הצבתי לי ליעד להביא עוד 300 אלף תושבים לנגב ועוד 300 אלף תושבים לגליל. הצבתי לי ליעד לתת מענה ראוי לצרכי הצעירים, דיור, תעסוקה, השכלה, תרבות ופנאי וזאת כדי שאוכל לעודד את הבאתם של חדשים והשארת הקיימים.

הכנס הוא חלק ממחויבותי ארוכת השנים לצעירים, כמי שחוקק את חוק זכויות הסטודנט, חוק זכויות התלמיד, חוק הפיקוח על המכונים הפסיכומטרים, הגדיל את מספר המתמחים הצעירים לשניים במשרדי עו"ד וחוקק את חוק מס הכנסה השלילי שמטיב בעיקרו עם האוכלוסיה הצעירה, אני מרגיש מחויב לצעירים ולקידומם בחברה הישראלית.

חובתנו כחברה ליצור מוטיבציה בקרב הדור הצעיר לקחת חלק בתהליכים דמוקרטיים, ולעצב את מנהיגות העתיד במדינת ישראל. כיעד מרכזי של הכנס אנו רואים בטיפוח תקוות הצעירים בעתיד המדינה והצגת אלטרנטיבה אנושית ראויה להנהגת המדינה בעתיד.סילבן שלום
המשנה לראש הממשלה,
נשיא כנס ישראל לצעירים


קישור לאתר הכנס:


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

סה"כ צפיות בדף