יום ראשון, 20 במרץ 2011

"סופשבוע ארוך יהפוך את ישראל למדינה נורמלית"

המשנה לראש הממשלה סילבן הציג (יום ה', 17.3.11) בפני בכירי המגזר העסקי את תוכניתו למעבר המשק לסוף שבוע ארוך בימי שבת וראשון. שלום הציג את התוכנית במסגרת ביקורו בנשיאות איגוד לשכות המסחר, בראשות עו"ד אוריאל לין. "אתם יכולים להיות פרטנרים משמעותיים בהובלת המהפכה החברתית במדינת ישראל", אמר שלום.

לדברי המשנה לראש הממשלה, מעבר לסופשבוע ארוך בשבת-ראשון - משמע לשבוע עבודה בימי שני עד שישי - יחזק את השתלבותה של ישראל בכלכלה העולמית. "זהו צעד מתבקש מבחינת המשק הישראלי. המהלך יגביר את האינטגרציה של ישראל מול שווקי העולם ויכלול התאמה וסנכרון של ימי המסחר. ענף השירות והמסחר יהיה אחד הענפים המרוויח מהתהליך", אמר.

בנוסף, ציין שלום, קביעת יום שבתון נוסף, יום ראשון שבו יהיו פתוחים בתי העסק, התחבורה הציבורית, אתרי התיירות, יהיה מהלך אשר הרחיב את הצריכה הפרטית, את ענף התיירות ואת ענפי השירותים. "ביום ראשון הכול יהיה פתוח, המסחר יהיה תוסס, ניתן יהיה לנסוע לטיולים. יום שבתון נוסף ביום ראשון יאפשר לשפר ולהרחיב את תרבות הפנאי. יום שבתון נוסף יאפשר זמן 'איכות' משפחתי רב יותר בו יוכלו הורים וילדים להקדיש זמן לבילויים משותפים", אמר המשנה לראש הממשלה. "מעבר לסוף שבוע ארוך יסייע למדינת ישראל ולכלכלת ישראל ויאפשר לכולם לחזור עם יותר מרץ לאחר שהיה להם סוף שבוע של מנוחה. המהלך יגדיל את הצמיחה, את התפוקה ואת מספר מקומות התעסוקה. מדובר בשינוי חברתי אמיתי".


עוד ציין שלום כי סוף שבוע ארוך ומעבר המשק לשבוע עבודה של חמישה ימים יביא בהכרח להנהגת יום לימודים ארוך אשר יאפשר לשני ההורים לעבוד במשרה מלאה ויביא את מפעלי ההזנה לבתי הספר. "כיום, נשים רבות יכולות לעבוד רק במשרות חלקיות דבר אשר מגביל את התקדמותן והתפתחותן. הנהגת יום לימודים ארוך תסיר מגבלה זו ובזמן שהילדים יהיו בבית הספר, שם יינתנו להם גם ארוחות וגם שיעורי העשרה תוכל האישה להתקדם ולפתח קריירה עצמאית מצליחה", הסביר.

"המהלך יהפוך את מדינת ישראל למדינה נורמלית. יום שבתון נוסף בראשון יאפשר לשפר ולהרחיב באופן משמעותי את זמן התרבות והפנאי, וצפוי להביא להגדלת הרווחה של אזרחי ישראל וזאת מבלי לפגוע במסגרת שעות העבודה הנהוגות כיום", סיכם שלום.

http://silvan-shalom.co.il/article.php?id=654

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

סה"כ צפיות בדף