יום שלישי, 18 בינואר 2011

השר סילבן שלום: "ט"ו בשבט מסמל יותר מכל דבר אחר את הצורך של עם ישראל לטעת שורש ולתקוע יתד"

"ט"ו בשבט מסמל יותר מכל דבר אחר את הצורך של עם ישראל לטעת שורש ולתקוע יתד. בעוד שטלטלה גדולה פקדה את המערכת הפוליטית אמש, באנו לכאן היום לאחד ולחבר את עם ישראל עם הגולן והגליל.


אני שמח להיות איש בשורות אמר השר ובישר לנוכחים על אישור סופי של כל תוכניות הלימודים של בית הספר לרפואה בצפת. מדובר בחלום שמתגשם. בית הספר יתחיל את שנת הלימודים הבאה עם 120 סטודנטים חדשים אשר יצמחו להיות 1000 סטודנטים בתוך חמש שנים. זה הוא פרויקט מחולל שינוי אשר יביא לשדרוג בתי החולים ולתוספת של למעלה מ- 5000 מקומות תעסוקה חדשים. בית הספר לרפואה בצפת יהווה את התשתית לאוניברסיטה רב קמפוסית בגליל.נמשיך להוביל ולקדם פרויקטים לחיזוק ההתיישבות ולהסרת חסמים, הכל על מנת להגשים את החזון של הבאת 300,000 תושבים נוספים לגליל בעשור הקרוב.  על פי הנתונים, כ-1000 תושבים נוספים מידי שנה לגולן , הנתון הזה הוא בחזקת מפתח למינוף האזור, אנחנו נמשיך ונייצר עוד כלים ותנאים להבאת מתיישבים חדשים ולצמצום הגירה שלילית" .


ביוזמת המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל,סילבן שלום, הגיעו כ- 1500 עולים חדשים, חיילים, מתיישבים צעירים , יזמי קהילות חינוכיות ואנשי מרכזי הצעירים לטעת עצים בחורשת דליות שברמת הגולן.

המשנה לראש הממשלה, סילבן שלום, יזם כבר בשנת 2000 את חוק משאל העם ואמר היום כי הגולן הוא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. באנו לכאן היום לחזק את שורשינו במקום ולהשאיר גולן פורח ומשגשג לדורות הבאים.
המשרד לפיתוח הנגב והגליל מוביל בשנה האחרונה מספר ארועים לחיזוק ההתיישבות בגליל, לשני ירידי התיישבות וקליטה הגיעו כ-20 אלף תושבים וכ-2500 משפחות החלו כבר בתהליכי קליטה בישובי הגליל. " אנחנו צריכים להשביח את הגליל והגולן, למקסם את הפוטנציאל לשנות את התפיסה אצל התושבים שהגולן הוא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל ובגליל ובגולן יש איכות חיים שלא קיימת בשום מקום אחר"

בחודשים האחרונים נשרפו ברחבי הגולן כ-70 דונמים של יערות וחורש טבעי, אחת המשימות שהציב המשרד לפיתוח הנגב והגליל, היא לסייע בשיקום היערות באזור במטרה לשמור על איכות וסביבה ירוקה. "

http://silvan-shalom.co.il/article.php?id=616

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

סה"כ צפיות בדף